O čo nám ide

Naše nápoje sa rodia a dospievajú v jablkových sadoch

V Jablčnô chceme našim pestovateľom jabĺk pomáhať. Mnohokrát sme videli, ako je ich práca ťažká, no zažili aj radosť z toho, keď jablká úspešne dozrejú. Je za tým veľa driny, čakania i strachu, aby všetko dobre dopadlo.

Hlavnú úlohu v tom príbehu hrajú jablone. To, čo človek stále nedokáže, ony zvládnu každý rok. Každá bunka v nich poctivo pracuje na tom, aby energia slnka, čistej vody a bohatstva pôdy sa nakoniec premenila na jablká. Potom sú k dispozícii nám. V neuveriteľne bohatom zložení obsahujú až trinásť druhov vitamínov vrátane A, B1, B2, B6, B12, C, E, K, minerálov ako draslík, fosfor, horčík, vápnik i železo a ďalších. Ich pestovatelia to vedia, rešpektujú a pomáhajú, keď treba.

Našou úlohou je len im to nepokaziť 🙂 a priniesť ich deťom i dospelým v atraktívnej forme našich nápojov.

Výroba - ochrana toho, čo nám pripravila príroda

Nechceme opravovať prírodu či vyrábať ju nanovo. Máme k nej úprimný rešpekt a uznanie. Naše majstrovstvo spočíva skôr v tom, ako ju šetrne a príťažlivo ľuďom ponúknuť.  Podobne ako v dobrej reštaurácii múdry šéfkuchár má svoje tajomstvo, my máme našu jablková šťavu. Nazvali sme ju jednoducho „Jablčnô“. Jej chuť i vôňa sú unikátnou kombináciou až siedmich najznámejších odrôd jabĺk pestovaných na Slovensku. Predstavujú širokú paletu chutí od najsladších cez polosladké až tie kyslasté.

Pokazili by ste také niečo chémiou? Odpoveď šéfkuchára i naša sú rovnaké. Určite nie. Nepotrebujeme umelými farbivami zatraktívniť farbu, ktorá pochádza priamo zo slnka. Nepotrebujeme viac cukru ani sladidiel, keď je ich tam dosť priamo z jabloní. Nepotrebujeme chuť vylepšujúce látky, keď naša šťava nimi hrá…

Možno trochu bubliniek, horkastého chinínu alebo pravých lúčnych byliniek by im prospelo. Tak ich tam pridáme a máme Jablčnô.

Naše nápoje patria moderným ľuďom

Mnohí ľudia majú radi jablká, iným sa môžu zdať také… obyčajné. To menia naše nápoje. V tekutej forme, jemne sýtené zaujmú deti aj dospelých. Či si kúpite Jablčnô vo fľaši alebo plechovke, prírodu vám nebude pripomínať iba obsah. Jej posolstvo sa skrýva aj v ich obale.

Jednoduché čisté fľaše s minimalistickým dizajnom prezentujú najprv to, čo je v ich vnútri až potom seba. Plechovky sú zas hravé a deti si ich radi sami otvárajú. Cítia sa pritom tak trochu dospelo.

Aj v tom je náš príspevok k tomu, aby príbeh jablka a človeka pokračoval ďalej. Aj preto sme presvedčení, že naše nápoje patria budúcnosti a ľuďom, ktorí sú na ňu pripravení.