Koľko ľudí, toľkým chutí!

- 28. 08. 2015 -
Sme radi, že náš sajder chutí takmer všetkým a to veru aj profesionálom. Peter Handzuš, okrem toho, že je náš kamarát a jeden z tých najlepších somelierov na Slovensku, nám od začiatku pomáhal a radil s vylaďovaním chutí. A dali sme si poradiť. Pretože máme ambíciu sa stále pre vás zlepšovať, sme ho nedávno opäť poprosili o odborné posúdenie. A tu je:

,,Sajder Jablčnô - príťažlivá farba zlatožltozelená, perlenie vyhovujúce, vôňa jemná čistá nevtieravá, po ovocí a kvetoch, vcelku dlhotrvajúca, dlho zostáva aj v pohári po jeho vyprázdnení, chuť guľatá a krehká, ovocná linka je zreteľná, prechádza do pekných jablčných trieslovín, zaujímavé pitie, stredne plné aj keď trochu krátke, napriek tomu pôsobí harmonicky, osviežujúco a veľmi uhladene.

Technologicky veľmi dobre zvládnutý produkt, nemám žiadne profesionálne výhrady. Teraz je na vás, aby ste tento fajn produkt vyšperkovali. Pohral by som sa s obsahom kyselín a sýtením (som vysadený na jemnejšie perlenie, ale veď viete, to je zvyk, ktorý si nesiem zo šumivých vín).“

Peter Handzuš.A nám už ostáva na záver len poďakovať Petrovi, aj všetkým, ktorým náš sajder Jablčnô chutí.

Za Jablčnô podpísaný Michal Slovák